Kaip susiję dubens dugno raumenys ir moters seksualumas? Komentaras žurnalui „Edita“


Ar žinojote kad, sveika nugara, lieknėjančios ir grakštumą įgaunančios šlaunys, sėdmenys, karališka laikysena, ilgas it balerinos kaklas, plastiški judesiai ir padidėjęs pasitikėjimo jausmas – šie laurai atitenka įdarbinam dubens dugnui?

Dubens dugno raumenis stiprinti turime nuolat, jei trokštame pristabdyti senėjimo procesą, džiaugtis sveika nugara, taisyklinga laikysena ir judesių laisve. Viena dalis žmonių tą daro nevalingai (naudoją dubens dugno raumenis kasdien – profesionalūs šokėjai, sportininkai, daininkai), kita – irgi nieko apie juos nežino, bet ir labai menkai naudoja.

Tam pasitelkiamos mankštos, pvz., kalanetika, pilatesas, Cantienica, pilvo šokis. Jų metų mokomės pratimų, kurie nejučia „įjungia” tuos nematomus raumenis. Net jei jo lokacija mums lieka incognito, po užsiėmimų išeiname „lyg ant sparnų”. Atsiradęs pakylėjimo ir lengvumo jausmas – tai įdarbintų dubens dugno raumenų pasekmė, sužadinta kūno jėga ir galia. Išsiugdę įprotį sugražinti kūną į anatomiškai taisyklingą padėtį (dubens dugnas yra to pamatas), stiprinimo „pratimus” atliekame kasdien – įdarbiname kūno pamatą eidami, ilgai sėdėdami, stovėdami, sunkiai keldami ar dirbdami pasilenkę.

Kalbant apie intymaus gyvenimo kokybę, moterims gyvastingi gilieji raumenys padeda patirti bei sustiprina orgazmo teikiamus pojūčius. Tik svarbu nepainioti išorinio dubens dugno sluoksnio bei makšties „vamzdelio” įtempimo su ketinimu sustiprinti pojūčius – moterims būtina atsipalaiduoti sueities metu! Išlavinti gilieji raumenys mums suteikia moteriškumo – ne tik justi stipriau, bet gebėjimo Valdyti savo dubenį, skleisti savo judesio magiją…

Pratimas pajusti dubens dugno raumenis

  1. Atsistokite priešais didelį veidrodį, kad galėtumėte stebėti kas vyksta. Kojos klubų plotyje, keliai laisvi. Pasilenkite viršutine dalimi tiek, kad liemuo su kojomis sudarytų statų 90oC kampą. Didžiuosius plaštakų piršus įremkite į sėdynkaulius ir energingai stumtelkite vieną link kito. Tai ką pajusite tarp šių kaulų ir bus dubens dugnas (giliausiai esantis vidinis sluoksnis). Pakartokite, kad pojūtis užsitvirtintų.
  2. Toliau galite tęsti atsistojus. Švelniai uždėkite pirštus ant klubų sanarių ir pakartokite sėdynkaulių suvedimo judesį. Keletą kartų. Pastebėkite veidrodyje kaip susiaurėja klubai.
  3. Trečias būdas – uždėkite didijį pirštą ant gaktos plaukų vidurio per centrą, kitą – įremkite į uodegikaulį. Dar kartą suartinkite sėdynkaulius, t.y. sutraukite dubens dugno raumenis. Piršais pajusite įsitempusią odą. Judesys kilstels šlaunis, įtemps svarbiausius sėdmenų raumenis.

Tai puikus pratimas visiems, kam paskausta nugarą kryžkaulio srityje (ilgai sėdint ar stovint). Tokiu atveju, galite atsistoti, pasilenkti į priekį ir atsiremti rankomis į šlaunis. Suveskite sėdynkaulius ir net dar labiau parieskite dubenį po savimi. Tokiu būdu ištempsite nugaros raumenis ir iškart pajusite palengvėjimą.

Aistė Gustė-Jančiukienė
Sertifikuota kalanetikos mokytoja
Kalanetikos studijos „Aditi” įkūrėja

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s