Callan

Gyvenimo kelionė

Callan Pickney (1939-2012) – tikrasis vardas Barbara Biffinger Pfeiffer Pinckney – kilo iš Pietų Amerikos, Georgia valstijos, Savannah miesto. Callan gimė su nugaros išvarža ir kojų deformacija. Iškrypusias mergaitės kojas koregavo 7 metus dėvimos plieninės sąvaržos, o 10 metų – baleto pamokos. Sulaukus 21 metų, jausdamasi suvaržyta varganos savo socialinės padėties, maištaudama metė koledžą ir kroviniu laivu išplaukė Vokietijos link. 11 metų Callan gyveno skurdų klajoklės gyvenimą: kasė anglis Londone, dažė laivus Pietų Afrikoje, buvo vos ne išprievartauta Jordanijoje, susirgo dizinterija Tunise ir tik 1972 m. apsistojo Niujorke. Ji buvo visa sugniuždyta ir dar ir kuprota nuo ištisų metų perkrautos kuprinės nešiojimo… Nugaros išvarža buvo tokia stipri, kad pasak daktarų, tik operacija galėjo ją išgelbėti nuo invalido vežimėlio…

KalanetikaVietoj operacijos – baletas

Tačiau vietoj to, Callan pasielgė savaip. Sugrįžus į baleto klasę, ji ėmėsi pati koreguoti savo laikyseną. Atlikdama fizinius pratimus, ji naudojo tik labai mažos amplitudės (ne daugiau nei 7 cm) judesius, kad nesukeltų nugaros raumenų spazmų. Tokie atsargūs ir švelnūs judesiai, giluminiai raumenų sutraukimai ir „baletiniai“ tempimai, tapo pratimų serija, kuri ne tik ištiesino Callan nugarą, bet ir performavo jos figūrą. Pratimai tvirtindami raumenis atliko ir liekninamąją funkciją – pakėlė sėdmenis, stiprino šlaunis. Callan suvokė, kad mokydama šių pratimų, tuos, kurie norėtų tik išlaikyti savo „apačias“ pakeltas (“turn them from pears to peaches!“), galėtų susikurti savo pragyvenimo šaltinį.

Įkvėpimas pasidalinti atradimu

KalanetikaTaigi, paskatinta įspūdingų savų rezultatų, ji ėmė mokyti draugus Niujorke, kur ir gyveno (beje, numerologės paskatinta, tik ten ji pasikeitė savo vardą į „Callan“). Pastūmėta draugų ir stipriai nesutikdama su to meto žvaigždžių (Jane Fonda, Raquel Welch and Victoria Principal) parašytomis knygomis apie sportą, ji ėmėsi ir per 2 metus parašė savąją, pavadintą savo vardu „Callanetics“. Programa apėmė gilių raumenų sutraukimų ir tempimo derinius, ypač skirtus stiprinti pilvo presą ir „patempti“ apatinę kūno dalį. Callan vengė aerobikos metodo, pirmenybę teikdama ramiems, daug kartų kartojamiems judesiams be trukčiojimų. Net pati Barbara Streisand padėkojo už knygą parašydama Pinckney “Thanks for teaching me how to keep it up!”.

Nepripažinta žvaigždė

Tiesa, knyga ne iš karto susilaukė populiarumo. Knygynai ir TV laidos neįsileido Callan, nes ji nebuvo žvaigždė, tad reikėjo nepalaužiamų pastangų išsikovoti jų dėmesį. Callan skolinosi pinigus iš draugų, kad apmokėtų reklamos ir tarptautinių skambučių sąskaitas. Tikėdama savo metodu nenuilsdama, ji skambino į kiekvieną šou laidą, iškentė daugybe „prieš nosį“ užtrenkiamų durų. Tokia 5 mėnesius trukusi atmetimo reakcija Callan lydėjo su kitais nemalonumais – veidą apniko traukuliai, moteris paslydo ir sulaužė nosį, išsiskyrė su vaikinu.

Tikėjimas tampa bestseller’iu
bookPirmasis pozityvus pokytis įvyko 1980 m. vietinėje televizijoje, kai ji atliko gyvą eksperimentą: nufototografavo ir parodė žmogaus šlaunis prieš ir po keletos valandų kalanetikos užsiėmimų. Po laidos, vienas knygynas sulaukė 400 užsakymų – Callan metodas nebeatrodė toks donchikotiškas. Pasirodymai televizijose išaugo – ji buvo pakviesta į Oprah Winfrey ir Sally Jessy Raphael šou. Lapkritį knyga tapo Nr. 2 „New York Times“ bestseller‘ių sąraše. 1986 m. pasirodė pirmasis Callan video „Ten Years Younger In Ten Hours”, kuris tapo Nr. 1 tarp visų 1980 ir 90-ųjų metų video.

Kalanetikos pratimai neužmirštami iki šių dienų, nes jie VEIKIA!

Paruošta pagal:

Callan Pinckney Pushed Her Fitness Book Up the Best-Seller List All by Herself, 1986 http://www.people.com/people/archive/article/0,,20093490,00.html

Callan Pinckney’s One Hour Workout, 2008

Callan Pinckney – The Callanetics Guru, 2008