Norėjau sustiprinti šlaunis, o radau tai, kas apvertė mano gyvenimą / Mamuradijas.lt


aiste_guste_kalanetika

 

„Moteris yra apdovanota gebėjimu suteikti, „įpūsti” gyvybę. Išskirtinė jos prigimtis – sukurti, išnešioti, pagimdyti, auginti, puoselėti, rūpintis, glausti, myluoti, saugoti… Ir ne tik vaiką. Moters valdose – santykiai. Niekas taip tobulai šito nesukurs kaip moterys. Ir kaip visa aplink mus dualu – diena / naktis, saldu / kartu, gera / bloga – moters galios turi savo antrąją pusę. Griovimo ir naikinimo jėga mumyse tiek pat stipri, kaip gebėjimas kurti stebuklus. Kiekvienos moters užduotis pažinti savo galias – kaip jos veikia, kaip tinkamai jomis naudotis.

Rytų išmintis, vedos teigia, kad moters psichinė energija 6 kartus stipresnė nei vyro. Neatsitiktinai fėjos, burtininkės, raganos – labiau moteriškos būtybės, tiesa? Į šį pasaulį ateiname išties su raganiškomis sąvybėmis ir nemokėdamos naudotis savo burtų įrankiais priskaldome per daug malkų. Kenčiame pačios, kenčia vyras, vaikai, šeima. Niekas nemokė, niekas nepasakojo… – skundžiamės. Gera, kad niekada nevėlu pradėti. Gyvename tokiais laikais, kai anksčiau tik privilegijuotiems prieinama išmintis, dabar yra pasiekiama kiekvienam mirtingajam. Užtenka panorėti!”, – įkvepiančiomis mintimis pokalbį pradeda Aistė Gustė – Jančiukienė.

aiste_guste_kalanetika

Aistė šiandien nuoširdžiai šypsosi ir puikiomis mintimis dalijasi ne tik socialinėje erdvėje ar interviu metu, bet ir ant mankštos kilimėlio. Visai neseniai gimė dar vienas jos vaikas „Kalanetikos mokykla“. Tiesa, šios žavios moters idėjas net 7-erius metus buvo galima sekti po „Stimulus“ studijos ženklu.

„Kalanetika atsirado gyvenime tuomet, kai būdama vieniša mama ieškojau papildomos veiklos, t.y. papildomų pajamų. Mano pirmieji sūnūs ir tuometinė situacija buvo rimta paskata nesėdėti rankų sudėjus. Ir iš šiandienos žvelgiant atgal, stebiesi – nebūtų buvę taip sunku, regis, nebūtų buvę ir šio mano atradimų kelio.

aiste_1

Esu šviesos ieškantis žmogus – visur ir visada bandau įžvelgti gerąją pusę. Nemoku ilgai skųstis, verkšlenti ir kaulyti pagalbos. Mėgstu veikti. Kalanetikos pavadinimą atradau viename sporto klube, ėmus lankyti širdis džiaugės, kad tai taip panašu į vaikystėje lankytas ir mylėtas šokių pamokas, o efektas papirko absoliučiai. Niekada taip nejaučiau savo kojų, tokio greito stangrumo ir sijonų sukimosi aplink liemenį poveikio būtų net sarmata tikėtis. Bet visa tai įvyko ir pasakiau sakau – jei noriu visada jaustis „fit”, tai, matyt, su kalanetika liksiu visą gyvenimą… Ėmiau domėtis originaliais šaltiniais, skaityti, pažinti, susižavėjau pačia metodo sukūrėja Callan Pinckney – kilo noras išmokti kalanetikos meno ir pačiai tapti mokytoja.”

aiste_3

Artimas draugas Aistei iš JAV parvežė autoritetu tapusios mokytojos CD bei paskatino imtis konkrečių veiksmų: taip gimė studija „Stimulus”, vieta, kurioje tvyrojo harmonija ir subtilumas, kur moterys galėjo mankštintis lyg šokių salėje. Elegantiškoje, skoningoje aplinkoje be prakaito, gumos ir kitų sporto salių kvapų. Išsipildžiusi moters svajonė paskatino judėti pirmyn, o kalanetikos žinios jau apjungė arti pusšimčio Aistės mokinių – merginų ir moterų, žengiančių pirmuosius žingsnius mokytojos kelyje ir toliau nešančių meilės kalanetikai žinią.

Šiandien mankštą ir gyvenimą mylinčios pašnekovės gyvenime naujas laimingas etapas, kuriame ji nenustoja ieškoti bendrakeleivių ir tikisi juos sutikti naujai įkurtoje „Kalanetikos mokykloje“, kurioje be „kūniškos” naudos, moterims padeda teigiamai paveikti savo emocinę būseną, atrasti meilę sau.

aiste_2

„Čia pratimai atliekami savu tempu, judant itin lėtai, subtiliai ir plastiškai. Daugiau kvėpuojame, nesilygiuojame su kaimyne, užsimerkiame, atsipalaiduojame. Stebime kūno siunčiamus signalus (kur įtempti, kur atpalaiduoti). Tai lyg meditacija judesyje. Nurimęs protas budina moters sąmoningumą. Vystosi natūralus noras jausti šį malonumą – darnų kūno ir ramios būsenos susijungimą.

Ir ne tik kelias valandas per savaitę mankštos metu, o apskritai kasdien gyvenime. Imame lengviau atpažinti būsenas, kuriose sau patinkame ir kyla noras jų skaičių didinti, iki jomis užsipildo kiekviena diena. Tokie užsiėmimai stiprina ne tik moterų šlaunis, bet ir imunitetą, savivertės ir meilės sau jausmą.”

Interviu paruošė ir spausdino Laura @ Mamuradijas.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s