Paskatinimas ir palaikymas suteikia drąsos, arba kaip kalanetikos mokėsi Raimonda


raimonda

“Senai esu kalanetikos mylėtoja ir entuziastė – vis papasakoju savo kaimynėms ir sutiktoms moterims apie savo atradimus. Ir vis sulaukiu prašymų parodyti, pravesti mankštą, pasidalinti tuo ką žinau ir moku. Nesu profesionalė, tačiau visa tai nešte neša link mokytojos vaidmens. Kad ir jaukiam, savam ratui moterų:)“, – pasakoja mano bičiulė, mano mokinė Raimonda.

Su Raimonda, regis, esu pažįstama pusę gyvenimo :) Daug metų dirbom kartu po studijos stogu, daug kartų “per ugnį ir ledą“ kartu praeita, daug nuostabių kūrybinių projektų įgyvendinta. Ji – žmogus, su kuriuo galėtumei eiti į pasaulio kraštą :) Nuostabu, kad gyvenimas suveda su tokiomis moterimis.. Išminties, brandumo, ramybės ir požiūrio – taip gera semtis ir mokytis!..

su_raimonda

Kas tave paskatino žengti mokytojos amplua link?

“Man visada patiko būti mankštoje, jausti tą atsipalaidavimą ir kartu kūno stiprybę, gyvybę, lankstumą.. Merginų pajuokavimai – kada aš imsiu vesti kalanetiką, tuomet išties skambėjo lyg juokas. Dabar, kai išsikėlėm iš Vilniaus į erdvę šalia gamtos, šalia Zarasų, daug kas pasikeitė. Supanti ramybė, medžiai, miškas, pievos dar tikrai neatsibodo :) tačiau ir bendravimo norisi. Susipažinau su moterimis gyvenančiomis aplinkui, randasi bendraminčių, bendrų veiklų ir pomėgių. Jos ir paskatino mane nebelaukti rudens, kitų metų ar dar kažko kito. Nusprendžiau išdrįsti, perlipti per nedrąsumą ar baimes ir pabandyti. O kaip viskas seksis – bus matyti. Iki šiol mankštinaus namie viena. Bet su vaiku – tai ne taip paprasta. Dažnai tenka viską baigti žaidimais – pvz., dukrytė nepraleidžia progos džiauti skalbinius ant mano ištiestos pulsuojančios kojos.. :D“

Kaip tu įsivaizduoji tobulą treniruotę?

Turėjau galimybę išbandyti labai daug treniruočių ir daug trenerių ir tikiu, kad tai turi labai didelę įtaką mano pačios suvokimui, kokia turi būti tobula treniruotė. Žinau, kad žmonės yra labai skirtingi, o ypač mes, moterys, labiausiai vertiname “pajautimu“ – kaip aš jaučiuosi per treniruotę ir po jos. Taip kiekviena pasirenkame sau tinkantį, patinkantį trenerį. Labai svarbu, kad eitume į tokią treniruotę, kur jaučiamės gerai, kur norisi būti, o po treniruotės išeitume pakylėtos, lyg ant sparnų. Vienai reikia daugiau krūvio, kitai norisi harmonijos tarp intensyvaus darbo ir atsipalaidavimo. Tobuloje treniruotėje kiekviena turi gauti šį pasirinkimą: padirbėti stipriau, jei šiandien taip norisi, ir galimybę pailsėti, atsipalaiduoti, “neperspausti“ savęs ir gerai dėl to jaustis.

Kokia tau trenerė yra įkvepiantis pavyzdys?
Pasikartosiu, bet gyvenime tikrai sutikau labai daug įkvepiančių trenerių. Tokių, kurios įkvepia ne tik mankštintis, bet ir keisti požiūrį į save, į supančią aplinką, mitybą ar gyvenimo įvykius. Įkvepiantis treneris yra tas, kuris įkvepia tave keistis, keisti savo įpročius sveikesnio ir harmoningesnio gyvenimo link.
Pati kalanetikos įkūrėja Callan Pinckney (jos kūno linijos ir požiūris į mankštą) yra tikrai man didžiulis įkvėpimas, bet dar labiau įkvepiantys pavyzdžiai yra tikrieji Callan pasekėjai, esantys šalia ir mokantys tas žinias perteikti gyvai ir asmeniškai. Viena tokių yra mano mokytoja Aistė, Mokytoja iš didžiosios raidės:) Iš jos aš mokausi ne tik teisingų pratimų atlikimo, bet ir visos gyvenimo filosofijos: meilės sau ir savo kūnui, sugebėjimo atpalaiduoti, atsipalaiduoti, paleisti, priimti ir daugelio kitų dalykų.

raimonda1

Kuo kalanetika ypatinga būtent tau?

Kalanetika mano gyvenime yra labai didelis atradimas. Nors mėgstu ir daug aktyvensnes veiklas (šokti, čiuožti slidėm, pačiūžom, važiuoti dviračiu), bet kalanetikoje atradau ramios mankštos malonumą. Sąžiningai atliekant pratimus, tai tikrai yra labai intensyvi mankšta, bet didžiausias malonumas yra išmokti atsipalaiduoti ir atpalaiduoti savo kūną net tuomet, kai tam tikra kūno dalis stipriai dirba, tempiasi ar net “kaista“ nuo krūvio. Mano noras – moteris mokyti teisingai atlikti pratimus, nekenkiant sau, nežalojant savo kūno ir tuo pačiu – atsipalaiduoti net pačiose nepatogiausiose padėtyse. Išmokus tai, šį pojūtį galima išsinešti iš salės ir pritaikyti jį kasdieniniame gyvenime.

Nuoširdžiai noriu, kad kuo daugiau moterų pajustų tą džiaugsmą, kai kitą dieną po mankštos norisi išsitiesi, kai maloniai jauti visą savo kūną ir visus raumenukus, kai po kelių savaičių veidrodyje pamatai akivaizdžius kūno pokyčius… Tai labai įkvepia ir tuo labai labai norisi dalintis! :)

Nori mokytis ir tu? Parašyki man!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s