Kalanetika ir Cantienica: taisyklingos laikysenos bičiulės, arba Geri dalykai yra susiję!


img_20161029_194311

„Tip your pelvis”, – daugelį kalanetikos pratimų palydi Callan pamokymas. Pradedančioms pažintį su kalanetika, visada miniu dubens dugno raumenis – koks jaudinantis patyrimas pajusti, atpažinti juos savyje ir kaip svarbu pasilikti šią draugystę visam gyvenimui. Visada rekomenduoju Benita Cantieni knygą „Tigro jausmas”. Šį rudenį su dideliu malonumu ir pati atradau dar daugiau! Patyriminis Cantienica seminaras su puikiąja sertifikuota metodo trenere Renata Ložiene tik patvirtino tą pojūtį, kad ir fizinė „esmė” glūdi mūsų viduje. Taisyklinga laikysena – raktas ne tik į gražų, bet ir sveiką kūną.

Tiesa, prieš susitikimą su Renata, knygyne radau naujai išleistą Cantienica knygą lietuvių kalba: „Tigro jausmas – nugaros treniruočių programa jai ir jam”. Štai, joje ir atradau tą vidinį pojūtį patvirtinusį faktą. „1992 metais įgijau Kalanetikos meistro lincenciją, nes šio tipo treniruotės padėdavo labiausiai iš visų, kurias buvau bandžiusi”, – apie save rašo Cantienica sukūrėja Benita Cantieni, moteris, kuri ieškodama būdo išsilaisvinti iš nugaros skausmų atrado kalanetiką. Štai, kodėl taip mane link to „tigro jausmo“ traukia, pagalvojau :) Geri dalykai yra susiję!

„Įsisamoninkite tai, kas vyksta. Garsiai papasakokite, ką jaučiate, ką jūsų kūnui daro šie subtilūs pratimai. Visų svarbiausia – pasitikėkite kūno suvokiu. Jei jaučiate, kad šis beveik nieko nedarau” jus ištiesina, ištempia šonkaulius vieną nuokito, suteikia daugiau vietos slanksteliams, ištempia tarpslankstelinius diskus vadinasi, taip iš tikrųjų ir yra. Meskite į šalį savikritiką, kuri jums sako negali būti taip, kad tokie subtilūs pratimai taip stipriai veiktų”. Pratimai tikrai veikia. Pasidžiaukite tuo, kad suvokiate ir jaučiate subtilybes.” Benita Cantieni

Sąmoningasis kūno tiesinimo Callan Pinckney metodas – Callanetics, tikiu, tapo atspirtimi Benitai Cantieni sukurti savą metodą, gražus sutapimas, irgi pavadintą savu vardu – Cantienica. Abi moteris kankino nugaros problemos ir judesio suvaržymai, abi jos kelią sprendimą rado savo kūne. Dubens dugno ir giliųjų raumenų sužadinimas, stuburo ištempimas, atpalaiduota laikysena ir subtilus judėjimas tiek kalanetikoje, tiek Cantienica programoje duoda puikių rezultatų.

img_20161029_194433

Ar stuburas privalo senti ir susitraukti?

Cantienica treniruočių programa skirta visiems, kuriems skauda nugarą, juosmenį ir kryžkaulį ir ne tik. Pati autorė patyrė, kaip turi būti sudėtas kūnas ir šiomis žiniomis dalinasi aiškiai ir originaliai. Štai, net gydytojams ji rašo „jei jūs esate medicinos darbuotojas, prašau, trumpam pamirškite, ko išmokote studijų metais. Stuburo slanksteliai neformuoja S raidės, jie tiesiog yra vienas ant kito išilgai vertikalios ašies ir sudaro apačioje platų ir į viršų siaurėjantį stulpą. Mitas, kad bėgant metams jis turi trauktis ar trukdyti judėti. Žmogaus stuburas yra fantastiškas. Jis stiprus. Lankstus. Elastingas. Išlaiko didžiules apkrovas. Jį tik reikia teisingai, tinkamai prižiūrėti, ir tada jis taps pamatu, ant kurio galėsite statyti savo gerą savijautą. Savo jėgą. Judrumą. Tai puikus atspirties taškas. Tobula konstrukcija.”

img_20161107_100503

Metodas prasmingas ir sveikiems, niekuo nesiskundžiantiems žmonėms, kurie nori geriau suprasti savo kūną ir patys jį keisti. Tokia ir mano pažintis su Cantienica – džiaugiuosi, kad vedama ne nugaros skausmų, o žinių ir žmogaus kūno pažinimo troškulio! :)

img_20161029_193515

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s