Mes visos norime būti gražios. Ar tai įmanoma?


Mes visos norime būti gražios. Visos iki vienos, esu įsitikinusi. Tik su metais ir kapsinčia išmintim imi suprasti tiesą, kuri veda ten pat. ILGALAIKIO grožio (o kuri norime trumpam?) šaknys slypi galvoje, širdyje, dūšioj – vadinkime kaip norime, tai vis gi nepačiupinėjama. Svarbiausia – kaip Tu jautiesi.

Jaunystės kūno tobulumas, žinia, turi savo “galiojimo terminą“ ir moterys žino apie ką aš. Pvz., nėštumai. Manieji pirmi nutiko 20 ir 22 m. Išsitempųsi krūtinės, pilvo oda, prasiskyrę pilvo raumenys, likęs negyvas pilvo riebalų sluoksnis (kuris yra “atsparus“ bet kokiam sportui), strijos ir pan. Teko ne vieną ašarą nubraukti, nes priimti save kitokią aš dar nebuvau pasiruošusi (vargu ar 100% esu dabar..).  Toliau su amžiumi kiekvieno žmogaus kūnas ima prarasti tonusą, suglemba. Specialistai teigia, kad nuo 30 m. mūsų medžiagų apykaita ima lėtėti nuo 1 iki 2 % per dešimtmetį. Po 40 m. šis procesas tampa itin pastebimas. Priaugama svorio, padaugėja riebalų, ima nykti raumenų masė. Pasirinkusios saugų, tausojantį ir efektyvų fizinį krūvį išties galime pristabdyti laikrodžio rodyklę, padailinti ir sustiprinti kūną. Bet jei ir toliau save regėsime tik veidrodyje, tai virs tik alinančiu ir beprasmiu darbu. Rytoj juk netapsime jaunesnėms nei šiandien?..

Visa ši gyvenimo “neteisybė“ dar mandagiai pakiša ir klausimų – “kodėl“? Pvz., Kodėl aš vistiek negaliu sulieknėti? Kodėl nekrentaĺ svoris?? Ir daugybė kitų erzinančių “kodėl“, kuomet ateiname į treniruotes ir atsinešame savo “problemines kūno vietas“. Jei klausysimės tik tų, kurie ir vėl regi mus tik veidrodyje – nevalgyti to, atsisakyti ano, išgerti spec. koktelių ar daugiau paprakaituoti – atsidursime to paties kelio be pabaigos pradžioj. O jei ir suveiks – tai tik laikinai.

Dėka savo vaikų, aš senai esu apsupta klausimų “kodėl“. O atkapstomi atsakymai veda į tą patį neapčiuopamą: – todėl, kad tu esi unikali ir nepakartojama. Daugiau tokių “Tu“ nėra. Tai tavo kūnas. Tavo gyvenimo kelias su visais jam priklausančiais klaustukais, barjerais ir pan. Tavo vidinė būsena (juk tu – tai ne tik “oda ir kaulai“), tavo jausmai: ypač užgniaužti – nuoskaudos, kaltės jausmas, pavydas, baimės, liūdesys, vienišumas, pyktis.. Visa tai slepia Labai Daug Atsakymų. Tai yra tavo kelionės kryptis – po truputį atverti duris į kiekvieną sielos užkaborį. Kūnu bandome apsisaugoti.. Ir kuo jo daugiau, sakoma, tuo daugiau šarvų. Nuo pačios savęs, nuo aplinkos, nuo pasaulio. Ir kiek to kūno turi būti? Standartų nėra, o mes jų vaikomės, nes juk tokia mada.

Aš už tai, kad darytume tai, kas mūsų galioje tiek, kad savo kūne jaustumėmės sveikos, gyvybingos ir laisvos. O atsakymų ieškotume kitoje veidrodžio pusėje – savyje. Kaip puiku, kad dabar ši informacija tiesiog rankos atstumu. Ta proga ir pasidalinsiu keletu mano pamėgtų gyvų šaltinių:

Linkiu mėgautis kelione į save. Ji pati įdomiausia. O kalanetika – tai puikus papildas. Užsimerkus, atsipalaidavus ir judėdama taip lėtai, tarsi būčiau meditacijoj, kaskart susitiku su savimi. Ir klausiu savęs – kaip aš dabar jaučiuosi?..

Šiltai (ir visada su truputį filosofiškais) :)
Tavo kalanetikos mokytoja Aistė

Mano mankštos grupė FCB: https://goo.gl/C1LHCH

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s