Jauskis lengvai su kalanetika. Tai mažiausiai panašu į sportą


„Jaučiuos tokia lengva…“ – sufleruoja man pavadinimą ne viena apsilankiusioji mankštoje. O man širdis džiaugias – tikslas pasiektas! Ši būsena – lengvumo, laisvumo, ramybės ir palaimingos šypsenos veide – geriausia ką galime suteikti moterims, savo lankytojoms. “O ką daryti, jei aš nemėgstu treniruočių? Nemėgstu sporto? Niekad jo nemėgau?“ – paklausite.

Galiu jus nuraminti – daugelis praktikuojančių kalanetiką yra ankščiau niekada nesportavusios merginos ir moterys, arba, kaip jos vadina, „tinginės sporto atžvilgiu” :) Aš tikiu, kad šią mankštą jos pamėgo būtent dėl to, kad kalanetika mažiausiai panaši į sportą.

Kuo kalanetika kitokia?

  • Pirmiausia, atrandame, kad laikysena daro stebuklus. Išsitiesusios vizualiai atrodome lieknesnės, grakštesnės. Įprantame ir gyvenime kilstelti smarką – kilstelname ir pasitikėjimą savimi.
  • Išmokstame girdėti savo kūną. Pasirinkame padėtį, sudėtingumą ar trukmę, tokią, kokios pakanka kūnui šiandieną. Juk kiekviena turime savo mėnesio ciklą. Esame skirtingos.
  • Judame lėtai, švelniai. Jaučiamės lengvomis it plunksnos. Kilusi iš baleto, kalanetika yra labai artima elegantiškoms šokių repeticijoms. O kuri mergaitė vaikystėje nesižavėjo balerinomis?
  • Čia legalu ilsėtis, – juokiamės :) O išties, juk “poilsis“- tai priešingas žodis “sportui“, tiesa? Bet kai nėra prievartos, ar “nes reikia“, lengviau atsirinkti kas tau patinka.
  • Kalanetiką drąsiai vadinu „sausa” treniruote. Žemo intensyvumo, tačiau ne vaikiškos jėgos ir ištvermės reikalaujantys pratimai nesukelia prakaitavimo – po treniruotės jaučiama maloni šiluma iš vidaus.
  • Čia nėra jokių išpūstų raumenų – formuojamas proporcingas, grakštus kūno siluetas. Stangrinantis / liekninantis efektas paprastai netrunka džiuginti.
  • Į treniruotę atvykstama ne išsikrauti, o pasikrauti energijos. Tai įvyksta dėka ramaus mankštos tempo, sąmoningo susitelkimo į savo kūno pojūčius, atsipalaidavimo tarp pratimų. Kai nereikia stengtis atlikti „drąsiau-stipriau-vikriau”, mankšta leidžia protui ir emocijoms pailsėti, o kūnui – pažadinti naujas jėgas, sukaupti energiją.

Tai itin saugi mankšta. Išlaikomas pagrindinis principas – nepakenkti. Kalanetika ypač tinkama besiskundžiančioms nugaros, kaklo srities nuovargiu, skausmais, maudimu. Mankštos pratimai puikiai gydo šiuos sėdimo darbo, nėštumo ar netaisyklingos laikysenos sukeltus nemalonumus.

Tai skaniausias mano kokteilis: fizinei formai palaikyti, vaikystės šokių repeticijoms prisiminti ir tema, kuri apima tiek daug. Nuostabu tuo dalintis su bendramintėmis!

Kviečiu į savo mankštą jaukioje studijoje šalia namų, Lazdynų g. 21. Iki tariu iki malonaus susipulsavimo! :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s