Baleto įkvėpimas kalanetikai: subtilūs judesiai atskleidžia moteriškumą


baleto ikvepimas

Žvelgiant į šią šokėją nesuabejotum, kad ji kupina moteriškumo. Linijos, spalvos, grakšti ir pakili judesio akimirka – tai taip moteriška, elegantiška. Ji it deivė, fėja, lyg iš pasakos… O juk kiekvienoje iš mūsų slypi šis grožis ir energija, didžiulė jėga kurti stebuklus ar..griauti. Gyvenimo užduotis rasti raktą, rasti atsakymą kaip šiomis galiomis naudotis išmintingai. Kad išliktume fėjiškai laimingomis ir skleidžiančiomis gyvybinę, meilės energiją. Nuostabu, kad link šio tikslo keliauti gali padėti moteriška mankšta.

Baletas – kalanetikos įkvėpimas. Tai patemptos pėdos, plaštakos, tiesi nugara, iškelta galva, ilgas kaklas, grakštūs judesiai ir pakili, elegantiška nuotaika. Tokia deivės laikysena stiprina pasitikėjimą savimi, pagarbą savo kūnui ir tikriesiems pojūčiams.

Užsiėmimų metu pulsuojame, t.y. judesius atliekame maža amplitude. Itin itin maža amplitude, itin itin lėtai. Pabandykite. Tai BE GALO sunku! Tai reikalauja milžiniško susitelkimo. Pirma, sukontroliuoti kūno judesius, kurie dažnai chaotiški, laužyti, sustingę, tarpusavyje nedarnus ar prasidedantys tik iš inercijos. Antra, sunkiausia – sustabdyti nuolat vertinantį, kritikuojantį, triukšmą skleidžiantį protą ir lekiantį minčių traukinį savo galvoje. Reikia nurimti, įsiklausyti – pajusti, kurias vietas įtempti, kurias atpalaiduoti, atlikti taisyklingai, kvėpuoti, užsimerkti. Juk būtų daug paprasčiau mechaniškai, automatiškai kartoti aukštyn-žemyn aukštyn-žemyn ar spėti pagal muzikos tempą – viens-du viens-du. Labiausiai dirba kūnas, o tikslai – vienasluoksniai ir ugdantys vyriškas savybes: jėga, ištvermė, vikrumas. Man peršasi mintis, kad tai labiau pritinka vyrams, tasai drąsūs-stiprūs-vikrūs “formatas“.

Subtilus, lėtas, plastiškas judėjimas ir savistaba lukštena moters sąmoningumą. Imame girdėti kūno ir minčių siunčiamus signalus, ženklus. Vystosi natūralus noras jausti šį malonumą – darnų kūno ir ramios būsenos susijungimą. Ir ne tik kelias valandas per savaitę mankštos metu, o apskritai kasdien gyvenime. Imame lengviau atpažinti būsenas, kuriose sau patinkame ir kyla noras jų skaičių didinti, iki jomis užsipildo kiekviena diena. Toks visai nemistinis poveikis, o paskata gali tapti tiesiog tinkama moterei mankšta. Pokyčiai įvyksta savaime. Išbandyta ir patikrinta. Kviečiu tai patirti!

Fotografija iš albumo NYC Dance Project

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s