Skauda galvą. Pagulėti ar pasimankštinti?


paguleti-ar-pasimankstinti

Žinia, kad dažniausia galvą įsiskauda nuo… rūpesčių. Aktyvi miesto moteris stengiasi suspėti ne tik darbo užduotis laiku atlikti, bet ir pasirūpinti namų ruoša, vaikų poreikiais ir pan. Neretas tuomet ir svečias – įtampos galvos skausmas…

Šie galvos skausmai yra psichologinio pobūdžio, t.y. nėra jokių negerų, ryškių pakitimų galvos smegenų kraujagyslėse arba galvos smegenyse, nervuose. Tokiam skausmui būdinga lokalizacija pakaušyje, spaudžiantis bukas maudimas, erzinantis nuo pat ryto, sustiprėjantis vakare. Skausmas gali būti nuolatinis ir trukti iki savaitės. Nuo fizinio krūvio šis skausmas nesustiprėja. Manoma, kad tiesiog sutrinka centrinės nervų sistemos neuromediatorių apykaita dėl streso poveikio.

Kadangi kalanetika padeda atsipalaiduoti ir kartu pagilinti miegą, sumažinti ir sureguliuoti streso hormono kortizolio gamybą, fizinis aktyvumas leidžia pailsėti mūsų intensyviai sąmoningo mąstymo veiklai, negalvoti apie darbą, namus, problemas, o koncentruotis į “čia ir dabar“. Kartu su kalanetika, jaučiame, kaip keičiasi ir gyvenimo būdas, todėl pradėti nuo kalanetikos – geras pasirinkimas esant tokiems skausmams.

Atsakymą paruošė kalanetikos trenerė Gintarė Pivoriūtė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s