Taisyklinga laikysena: patarimai ir kalanetikos pratimai nugarai


aiste 042.jpg

Kuo svarbi taisyklinga laikysena?

Visu pirma, ką pastebime akimis – taisyklinga laikysena daro žmogų gražų. Nesvarbu, kokio sudėjimo bebūtume, išitiesus, pasitempus automatiškai tampame dailesni ir patrauklesni. Psichologai pasakytų, kad tiesus stotas priduoda pasitikėjimo. Jogai įvardintų, kad tik tiesia nugara gyvybinė energija gali tekėti laisvai, be trukdžių. Fizinės sveikatos specialistai liepa išsitiesti tam, kad apsaugotume kūną nuo galimų pažeidimų, buitinių ar sportinių traumų ir skausmų.

Kokia laikysena yra taisyklinga?

Gera laikysena – tai taisyklingas kaulų ir sąnarių lygiavimas. Ypač kaklo, pečių, stuburo, dubens ir kojų. Jei laikysena yra netaisyklinga, kūno svoris yra perskirtomas. Tad randasi per didelio krūvio sanariams, pernelyg įsitempia raumenys, kenčia kitos organizmo sistemos. Kinų medicina teigia, kad visų susirgimų priežastys glūdi stubure. Iš stuburo būklės galima spręsti apie visą žmogaus sveikatos būklę.

Pvz., jei nuolat kūprinamės, ima skaudėti ne tik nugarą, bet kenčia ir kvėpavimo funkcija – mažėja erdvės plaučiams, įkvepiame nepakankamai, o tai sukelia virtinę negalavimų. Sakome, kad trūksta oro, dažnai darosi silpna, trūksta energijos, mažėja apetitas, skauda galvą ir t.t. Jei ilgai sėdime įkritę į kėdę / fotelį ar tiesiog susirietus, spaudžiame vidaus organus. Nugaros raumenys tinginiauja – silpnėja, o tuo pačiu sutrinka virškinimo sistema, ima pūsti pilvą, tiesiog blogai jaučiamės..

Tiesi nugara – ne tik grožiui

Su taisyklinga laikysena tiesiogiai susijęs ir tinkamas nervų sistemos funkcionavimas. Iškrypus stuburui užspaustas nervas gali apsunkinti organų ir audinių tarpusavio sąveiką – nervas negali perduoti ir priimti smegenų signalų organams ir atvirkščiai. Tai gali riboti judėjimą, darbingumą, sukelti organų susirgimus, gali net išprovokuoti protinius sutrikimus, virškinimo ir širdies-kraujagyslių sistemos problemas.

Mūsų organizmas – vieninga sistema, ir todėl bet kokie pakitimai bet kurioje jos dalyje neišvengiamai atsispindės kitose jos dalyse.

Treniruočių studijos STIMULUS kalanetikos mokytoja Aistė Gustė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s