Kalanetika ir glėbys gėrybių MOTERS MANKŠTOS DIENĄ


Balandžio 14 d., šeštadienį, 10–18 val. Vilniuje, Šeimyniškių g. 1, „Holiday Inn“ viešbutyje pirmą kartą įvyko Moters mankštos diena (MMD), kvietųsi kalbėtis apie tai, kokia mankšta yra tinkamiausia moteriai ir kaip tausoti moteriškąją gyvybinę energiją.

Sporto – judėjimo, mankštos – dažniausiai esame priverstos griebtis dėl 2 pagrindinių priežasčių: a) norime pakeisti atvaizdą veidrodyje (sulieknėti, sutvirtėti) ir/arba b) atsikratyti „sėdimo“ darbo skausmų (nugaros, kaklo ir pan.). O ar dažnai susiejame tai su savo nuotaika, emocijomis, mąstymu, savęs vertinimu? Kur gi slypi kūno pokyčių, skausmų, ligų priežastys?

Pasirodo, moters mankšta yra kitokia – čia ypatingai svarbi rami ir jauki atmosfera, malonus procesas, dėmesys ir supratimas „kas ir kodėl“. Renginio metu dalyvės galėjo ir patirti šį požiūrį į visumą – išbandyti harmoningas mankštas ir gauti žinių į visus susijusius „kodėl“. Seminaruose buvo kalbama apie moters kūno ypatumus (fiziologija), kūno reakcijas į emocijas (psichologija), kaip maitintis lengvai ir tinkamai (intuityvus valgymas) ir kaip pasiekti ilgalaikių rezultatų (gyvenimo būdas).

MMD kvietė brandžias moteris – ne amžiumi, o patirtimi – ieškojusias ir bandžiusias, neretai nusivylusias… sportu. MMD pateikė kitokį požiūrį į mankštą – pakvietė „paragauti“ ramių, harmoningų užsiėmimų (kalanetiką, Pilates, jogą). Žinia, jie ne tik sustiprina ir sustangriną kūną, „ištrina“ skausmus, bet pašalindami įtampą, išlaisvina vidinį potencialą – ugdo mąstymo aiškumą. Štai priežastis, kodėl harmoninga mankšta daugeliui moterų tampa kelionės „į save“ pagalbininke… Tokia mankšta tausoja energiją, suteikia jėgų, pasitikėjimo, moteriško spinduliavimo ir vidinės ramybės.

P.S. Išbandžiusios harmoningus užsiėmimus negaili komplimentų – „ji grąžino ne tik pasitenkinimą savimi, bet ir šokėjos dvasią!”, „nebelieko nugaros skausmo, išsitiesiau”, „kūnas vėl pradeda atsirinkti ką iš tiesų nori valgyti, o ne dėl to, kad akys mato”, „tai ne tik mankšta, bet ir atsipalaidavimas po darbo dienos, kai laikas skiriamas tik sau”.

Aistė Gustė
MMD sumanytoja, renginio koordinatorė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s