7. Kalanetikos pratimai: pilvo presui, kojoms (1)


Pilvo presasPratimas nėra toks žinomas, kaip gali pasirodyti, tad svarbu jį atlikti tiksliai pagal instrukciją. Kuo giliau pilvo raumenys yra po riebaliukais, tuo mažiau kartų pavyks tai padaryti iš pradžių. Svarbu nenusiminti – po kelių užsiėmimų tai nebebus sunku!

Ramiai atsigulkite ant grindų, kojos sulenktos, pečių plotyje. Ištieskite kairę koją aukštyn statmenai grindims ir paimkite už jos šlaunies abiem rankom. Tuomet pakelkite pečius ir galvą tarsi norėdamos susiriest į kamuolį. Kairę koją paleiskite tiesdamos rankas pirmyn, tarsi norėdamos, kad jos būtų dar keliais centimetrais ilgesnės. Spyruokliuokite 100 kartų labai maža amplitude viena koja, o tada kita.

Norėdamos pasunkinti pratimą, galite dešiniąją koją ištiesti lygiagrečiai grindims, bet jos nepaguldyti. Visą laiką nugaros apačia ir sėdmenys lieka prispausti prie grindų. Pailsėkite, kai tik jaučiate poreikį. Raumenys stiprėja po truputį ir tik nuolat treniruojantis!

8 mintys apie “7. Kalanetikos pratimai: pilvo presui, kojoms (1)”

 1. Nesu tikra kad šie du pilvo preso pratimai yra veigsmingi. Nes kai darau pratimus tik tepasikelia kaklas ir šiek tiek stuburas pilvas net nejuda, taip ir stovi. Gal aš tiesiog blogai darau? Nes nesuorantu kad nejudantis pilvas gali pavirsti presu. Jeigu bandėte ar žinote gal galite padėti?

  1. Kai iš gulimos padėties pakeliate viršutinę kūno dalį (galvą, kaklą pečius) pilvas natūraliai įsitempia – būtent dėl šių raumenų jūs ir pasikeliate. Tuomet, laikydamos įtemptus pilvo raumenis pradėkite pulsuoti – mažyčiais judesiais atlikti susirietimo veiksmą (lyg norėtumėte krūtinę padėti ant pilvo). Pajusite kaip pilvas ima “degt“ – štai ir krūvis, kurio reikia norint sustiprinti raumenukus. Ar pavyko?

   Nepamirškite kvėpuoti. Jei pavargtų kaklas – pasukiokite kelis kartus galvą į abi puses (taip atsipalaiduos galvą laikantys raumenys). Galite po galva sulenkti ranką. Kita ranka galima prisilaikyti už aukštyn iškeltos šlaunies – taip bus lengviau.

 2. Pakelkite galvą ir pasiimkite rankomis už šlaunies. Tada giliai įkvėpkite per nosį (pilvas tegu išsipučia kaip balionas), o iškvepiant išpūskite orą per burną ir įtraukite pilvą (bambą spauskite link grindų) – tokiu būdu įsitemps gilieji pilvo raumenys – ir paleiskite rankas. Pulsuokite. Kvėpavimo nesustabdykite. Tegu pilva lieka tamprus, o jūs ramiai, giliai ir nuolat kvėpuokite.

  Suvokite, kad veiksmą turi atlikti pilvo raumenys – kelti viršutinę dalį aukštyn. Kaklas tik prilaiko galvą – jei jį pradeda skaudėti, padėkite delną po galva. Kaklo raumenys šiek tiek pailsės. Na, bet viskas susiję. Stiprėjant pilvo raumenims, stiprės ir kaklas. Jis turi sustiprėti. Kaskart bus vis lengviau ir lengviau išsilaikyti. Sėkmės!

 3. tikrai išeina, reikia tik įsiklausyti į žodžius, kad galvą ir nugarą bei pečius laiko pilvukas, ir netgi imi jausti kaip tavo presiukas pulsuoja, kai darai mažus judesiukus, tikrai išeina, kaip nuostabu.

 4. Man nepavyksta visiškai ištiesti kojos. Tik šlaunis lieka pakelta statmenai, o kita kojos dalis, per kelius šiek tiek susilenkus. kokius pratimus atlikti, kad pavyktų koją iškelti tiesią?

  1. Nepavyksta ištiest, nes esti susitraukę raumenukai, sausgyslės.. Reiktų atlikti tempimo pratimus kojoms. Jų daugybė. Ir tikrai pati žinosite ne vieną būdą. Esmių esmė – pastovumas. Lankstumas – savybė, kurią įgyti trunka ilgai, o prarandama greičiausiai. Nesimankštink, žmogau, savaite kitą ir jau pastebėsi, kaip stingsti…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s