5. Kalanetikos pratimai: kojoms, nugarai


Pratimas nugarai, kojomsTik nesigąsdinkite žiūrėdamos į nuotrauką. Reikia laiko ir reguliarių treniruočių, kad galėtumėte štai taip ištiesi kojas! :)

Pratimą pradėkite pasilenkdamos į priekį (sulenktais keliais) ir paliesdamos delnais grindis. Taip stabtelkite minutėlei, po to švelniai abiem rankom apkabinkite kojas iš vidinės jų pusės ir kiek įmanoma žemiau. Nuleiskite pečius, rankomis stenkitės paslėpti galvą tarp kojų. Pajusite kaip išsitempia nugaros raumenys.

Tuomet švelniai perneškite visą svorį prie dešinės kojos, apkabinkite delnais už čiurnos. Čia atlikite 20 mažyčių švelnių spyruoklinių judesių. Tuomet pereikitė prie kairės kojos, taip pat padarydamos 20 judesiukų.

9 mintys apie “5. Kalanetikos pratimai: kojoms, nugarai”

  1. Treniruotės metu kartojama vieną kartą – lenkimasis per vidurį, prie kairės ir prie dešinės kojos. Bet sportuodamos namie galime daryti ir kelis kartus. Lankstumo amplitudė didės, kas kart vis žemiau ir žemiau pavyks pasilenkti :)

    1. Jei nugara skauda nuo sėdimo darbo, netaisyklingos laikysenos – nemalonūs jausmai susiformavo nuo kasdienių negerų įpročių, tuomet tempimo pratimai visada padeda. Kalanetika tam puikus vaistas. Bet jei turite rimtesnių bėdų, turėjote traumų, būtinai kreipkitės į savo gydytoją ir pasikonsultuokite ką galima, o ką ne savo nugara “daryti“.

  2. O aš jau taip seniai moku… nors esu tik 14. Man sitaip jau per lengva tad kuno k. mokytoja patare rankomis liesti pro klyna kuo toliau zeme.

  3. Šis pratimas labiausiai tempia/ilgina užpakalinę kojų pusę. Nugara, taip dalyvauja. Jei lenksitės laikydama ją maksimaliai tiesiai – ne pečiais, o pilvu sieksite link šlaunų, ištempsite / patiesinsite ir nugarą. Sėkmės! :)

    1. Taip, tik, žinoma, pasitarkite su savo gydytoja. Jei esate sveika (juo labiau, jei mankštinotės ir iki nėštumo), po 4 mėnesio drąsiai galite tęsti mankštą ją pakoreguodama pagal besikeičiančią būseną. Jums teks vengti pratimų pakeltomis rankomis, gulėjimo ant pilvo – na, bet kokio pilvo srities tempimo. Šie patarimai tik bendriniai – pasitarkite su kineziterapeutu ar savo gydytoja asmeniškai. Sėkmės!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s