„Moteris it vanduo. Būtina judėti, kad vanduo neužsistovėtų“: kalanetika ir Eglės istorija


„Sakoma, moteris kaip vanduo – tad ir judėjimas reikalingas tam, kad tas vanduo pratekėtų, neužsistovėtų“ – šypsosi žavingoji mano mokinė Eglė. „Patiriu didelį malonumą dalindamasi sukauptomis žiniomis apie sportą, judesį, įkvėpdama kitus judėti ir pagalvojau, kad turiu viską, ko reikia treneriui – entuziazmą, asmeninę patirtį, smalsumą, norą mokyti. Tad beliko prisipildyti žinių ir praktikos :)“, – kaip pasuko trenerio keliu pasakoja ji.

Kodėl apskritai reikia sportuoti?

„Moterei, lygiai taip pat kaip ir vyrui judėti verta dėl keletos priežasčių. Viena jų, man asmeniškai pati svarbiausia, kad jausčiau savo kūną, kad jausčiausi gyva, gyvybinga. Sako, moteris kaip vanduo – tai judėjimas reikalingas, kad tas vanduo pratekėtų, neužsistovėtų :) Kitas momentas – sveikata, imunitetas. Aš pati iš vaikystės atsinešiau tikrai silpną imunitetą, tai jaučiu kaip jis su sportu ir šaltu dušu metai iš metų stiprėja, nebebijau pašalti kojas ar ilgiau pastovėti vėjyje :) Na, ir kaip aš pati save motyvuoju – sakau sau, kad tik truputį pajudėsiu, o kai jau išjudu – trupučiu niekada nesibaigia, nes judėti smagu! Dar save motyvuoju bandydama kažką naujo – pasižiūriu kokį įdomų pratimą ar susigalvoju kokią nedarytą treniruotę ir tada norisi kuo greičiau išbandyti.“

Kuo ypatinga kalanetika tau?

„Kalanetikos mankšta skiriasi nuo daugelio sporto užsiėmimų labai didele koncentracija, ramybe ir dėmesiu į kiekvieną jusesį, kūno pojūčius. Viskas labai lėta, ramu, atsipalaiduoja protas, o daugelyje kitų treniruočių mes priešingai – suaktyvinam centrinę nervų sistemą ir jeigu pabaigoje nepadarome tinkamo atvėsimo, tempimų, nenurimstame – išeiname kiek sudirgę, protas lieka aktyvus. Po kalanetikos visada būnu paiilsinusi galvą ir širdį :)“

Laiminga moteris – kokia ji?

„Laiminga moteris turi būti taikoje su savimi, priimti savo trūkumus, silpnumą, nesėkmes ir gerbti savo privalumus, pasiekimus, talentus. Tam reikia išmokti jautrumo sau – neteisti savęs už jautrumą, blogą nuotaiką, praleistą progą, „per mažą“ progresą, o leisti sau būti visokiai. Man atrodo, kai neslopiname nemalonių jausmų, leidžiame sau išbūti sudėtingas situacijas nieko nekaltinant, nebandant pakeisti – laimingos akimirkos būna daug tikresnės, tokios pilnos, stiprios…“

Nori mokytis ir Tu?

Ir išties, dabar yra pats geriausias laikas atsisukti į save, prisiminti savo svajones – praturtini savo įgūdžius, praplėsti savo kompetencijas. Kviečiu mokytis moteriškumą puoselėjančios, dėmesingos mankštos meno!

Drąsiai parašyki man ar paklauski, jei turi klausimų: Užpildyki anketą – o laišką aš gausiu iškart :)

Pasimatykim mokymų susitikimuose dviese!

Pirmoji Lietuvoje sertifikuota 
The Callanetics® Exercise Method mokytoja
Aistė Gustė-Jančiukienė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s