Kalanetika – viena saugiausių sporto rūšių. Išlaikomas pagrindinis principas – nepakenkti!
Kai daugelis treniruočių programų propaguoja mažą kūno apkrovimą (angl. low impact), kalanetika priskiriama sporto rūšiai BE apkrovimo (angl. no impact). Tai reiškia, kad jie visiškai saugūs moterims, turinčioms bėdų dėl stuburo ar sąnarių. Tačiau sportuoti galima pradėti tik būnant sveika. Jei turite problemų, visada patariama pasitarti su savo gydytoju.
- Po bet kurio chirurginio įsikišimo (kaip ir cezario pjūvio) turi praeiti mažiausiai metai, kad galėtumėte užsiimti kalanetika.
- Moterims su labai prastu regėjimu, rekomenduojama pasitarti su gydytoju. Gali būti, kad kalanetika jiems bus draudžiama.
- Kalanetikos pratimai neleidžiami sergantiems astma.
- Varikozės atveju (išsiplėtus venoms), draudžiami pritūpimai ir pusiau-pritūpimai. Pasirinkite pratimus, stiprinančius kojas nuo kelių iki klubų. Jums puikiai tiks kojų lankstymas gulint ir įvairūs jų mostai, taip pat labai naudinga gulint “paminti dviratį”.
Kalanetika nėščioms
Jei jūs nėščia, pirmąjį trimestrą jums negalima atlikti jokių pilvo stiprinimo pratimų! Jie atrodo labai lengvi, bet tai apgaulinga. Tačiau jei pradėsite mankštintis prieš nėštumą ar pradėsite ketvirtąjį nėštumo mėnesį, didelė tikimybė, kad gimdysite ir grįšite į savąją būseną po gimdymo žymiai lengviau.
Bendri patarimai mankštinantis
Jei atlikdama pratimus jaučiate tikrai nemalonų jausmą ar skausmą, nutraukite tai. Skausmas – tai ženklas, kad šis judesys jums netinka.
Darykite tai, ką galite pajėgti, neverskite savo kūno tam, kam jis dar nėra pasiruošęs. Užsiėmimų pradžioje daugiau ilsėkitės. Jei sakoma pakartoti 20 kartų, padarykite tai bent 10 kartų. Tegu progresas būna ne toks greitas, bet saugus jums.
Rekomenduojama mankštintis priešais veidrodį. Tada galėsite sekti save ir geriau fiksuoti judesius.
Kvėpavimas turi būti toks, koks ir įprastai. Stenkitės jo nesustabdyti, kitaip organizmas negaus reikiamo kiekio deguonies, kurio tikisi, o raumenys „maisto“ jų darbui.
Iš pradžių kūno svoris gali ir nekristi, net gi šiek tiek padidėti. Tai vyksta todėl, kad treniruoti raumenys sveria daugiau nei apvytę… Atliekant pratimus pilvo raumenims stiprinti, jei jie irgi minkšti, pradžioje gali šiek tiek „išaugti“ dėl tos pačios priežasties. Bet nesigąsdinkite: su laiku viskas įgaus normalią formą.
Kiek mankštintis?
Žinant, kad daugelis moterų vis gi nemėgsta sportuoti, kalanetikos išradėja rekomenduoja 1 val. seansus po 2 kartus į savaitę tik pradiniame periode, kada būtina atsikratyti viršsvorio. Kai kilogramų taps mažiau, užteks 1 val. per savaitę, kad išlaikyti pasiektus rezultatus. Kai tik figūra priartės prie norimo idealo, kalanetikai galima skirti tik 15 min., bet kasdien.
Rezultatus galima išmatuoti ir pasverti jau po keleto valandų užsiėmimų. Bet pratimus reikia atlikti labai tiksliai, laikantis nurodymų!
Paruošta pagal:
Kalanetika: sportuok kaip princese
http://www.kitonija.lt/galery/_kitonija/paslaugos/kalanetika/kalanetika_straipsnis.pdf
Callan Pinckney’s One Hour Workout, 2008
http://www.associatedcontent.com/article/1152448/callan_pinckneys_one
_hour_workout_.html?cat=5
Калланетика – красивая фигура
http://onbeauty.ru/life/3023.html
Без резких движений – КАЛАНЕТИКА
http://fitness-yoga.net/main/73-bez-rezkikh-dvizhenijj-kalanetika.html
Целлюлит. Каланнетика против целлюлита (физические упражнения для красивой фигуры)
http://beauty.wild-mistress.ru/wm/beauty.nsf/publicall/2009-05-13-558170.html